Zakończyła się wymiana młodzieży na Cyprze 2018-05-15 , archiwum aktualności - 2018

   W niewielkiej cypryjskiej miejscowości Agros położonej w górach Troodos 36 młodych ludzi z Polski, Cypru, Portugalii, Hiszpanii, Węgier i Estonii spotkało się żeby debatować i dzielić się wiedzą na temat ochrony środowiska.

Pięcioosobowa grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Krasnymstawie pod opieką nauczyciela języka angielskiego pana Leszka Klucha reprezentowała Stowarzyszenie HEureka Generator.

Uczestnicy projektu „Żyj, dbaj, dziel się” (ang. Live it, Care it, Share it) zorganizowanego przez cypryjską nieformalną grupę młodzieży ‘See Why’ w ramach europejskiego programu Erasmus+ spędzili dziewięć dni zdobywając nowe umiejętności takie jak: sztuka przetrwania w terenie czy debatowanie na tematy trudne. Uczyli się robienia zdjęć oraz rozwijali swoje kompetencje językowe.


"Było to niezapomniane przeżycie, które na długo zostanie w pamięci" – mówi uczestniczka projektu Weronika Nożyńska z klasy IIB. "Wróciłam o wiele bogatsza w wiedzę na temat ochrony środowiska i tego co możemy zrobić dla naszej planety, zwiedziłam miejsca, które zapierają dech w piersiach."


Międzynarodowa wymiana młodzieży to nie tylko praca związana z głównym celem projektu, ale też możliwość poznania kultur i zwyczajów uczestników z innych krajów.

"Poznałyśmy nowych, wspaniałych ludzi, z którymi miałyśmy możliwość doskonalenia naszych umiejętności językowych" – stwierdziły Martyna Nowosad i Wiktoria Suszek z IIA.
 

"Nasza szkoła daje szansę młodym ludziom poszerzenia swoich horyzontów poprzez podróże i pracę w środowisku międzynarodowym" – powiedział koordynator projektów unijnych w II LO pan Leszek Kluch. "Z uwagi na dużą liczbę oraz bardzo szeroki zakres tematyki projektów każdy uczeń może znaleźć coś co pomoże mu rozwinąć swoje zainteresowania."
 

Wymiana odbyła się w dniach 2-10.05.2018 w Troodos Geopark.

Koordynator projektu: Nieformalna grupa młodzieży ‘See Why’ (Nikozja, Cypr)

Polski partner projektu: Stowarzyszenie HEureka Generator (Zamość, Polska)

Dziękujemy II Liceum Ogólnokształcącemu im. C.K. Norwida w Krasnymstawie za współpracę przy działaniach w ramach projektu.

Projekt realizowany w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja kluczowa 1, sektor 'Młodzież'.