Młodzież z Zamościa jedzie do Czech 2018-06-14 , archiwum aktualności - 2018

W piątek 8 czerwca odbyło się spotkanie przygotowawcze przed zagranicznym wyjazdem do Czech uczniów Podstawowej Szkoły Dwujęzycznej SMART SCHOOL w Zamościu na letnią szkołę „Summer school for young changemarkers”.

W spotkaniu wzięli udział uczestnicy wyjazdu - zakwalifikowani uczniowie 5 i 6 klasy. Podczas spotkania omawiane były najważniejsze kwestie organizacyjne i formalne, zasady dotyczące uczestnictwa w zagranicznej wymianie.

Uczniowie zapoznali się także z wymaganiami i oczekiwaniami stawianymi przez organizatorów. Był czas na zadawanie pytań, wyjaśnianie wątpliwości i pomoc w przygotowywaniu wymaganych dokumentów. Spotkanie poprowadziły: Dorota Paszko – lider grupy oraz Monika Siemieńczuk – koordynator projektów.

Projekt „Summer school for young changemarkers” realizowany jest w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Koordynatorem projektu jest czeska organizacja ‘Brno For you’. Polskim partnerem projektu jest zamojskie Stowarzyszenie ‘HEureka Generator’.

Uczniowie Podstawowej Szkoły Dwujęzycznej SMART SCHOOL w Zamościu uczestniczyć będą w spotkaniu dzięki partnerstwu z naszą organizacją.

Dziękujemy naszemu partnerowi za zaangażowanie w działania!