Nasz projekt nominowany do nagrody EduInspiracje 2018! 2018-07-09 , archiwum aktualności - 2018

   Z przyjemnością informujemy, że realizowana przez Stowarzyszenie HEureka Generator w drugiej połowie 2017 roku polsko ukraińska wymiana młodzieży zatytułowana ‘Keep Talking’ została nominowana do nagrody EduInspiracje2018.

Konkurs jest przeznaczony dla beneficjentów instytucjonalnych programów: Erasmus+, PO WER, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży oraz dla organizacji i instytucji należących do sieci Eurodesk Polska.

Odbywa się w tzw. trybie oscarowym. Oznacza to, że Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji nominuje pięciu kandydatów do nagrody w każdej kategorii. Zainteresowani nie mogą sami zgłosić kandydatury swojego projektu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Gali Wręczania Nagród Edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która odbędzie się w listopadzie 2018 roku w Warszawie.

Celem konkursu jest:

-wyłonienie najbardziej wartościowych, zwłaszcza w zakresie upowszechniania i wykorzystywania rezultatów działań, projektów dofinansowywanych z programów zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji;

-promocja rezultatów projektów wśród instytucji i osób zainteresowanych edukacją w dziedzinie kształcenia, kultury, młodzieży i sportu;

-wspieranie rozwoju polityki w dziedzinie kształcenia, szkolenia, młodzieży, kultury i sportu poprzez upowszechnianie wyników projektów, które okazały się sukcesem;

-promocja najlepszych projektów, których rezultaty zainspirowały społeczności lokalne i wpłynęły na rozwój edukacji.

Stowarzyszenie HEureka Generator realizowało projekt wspólnie z naszym ukraińskim partnerem z Winnicy, organizacją KREATIV.

Działania projektowe współtworzyli wolontariusze naszej organizacji: Oskar Nowakowski, Kacper Sternik i Iza Wlizło oraz młodzież na co dzień uczęszczająca do naszych partnerskich szkół: II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie.

Zapraszamy do zapoznania się z FILMEM dokumentującym działania w projekcie ‘Keep Talking’.