Jak właściwie używać mediów społecznościowych i nowoczesnych technologii 2018-07-13 , archiwum aktualności - 2018

Zapraszamy was to poznania polskiej grupy, która pod szyldem HEureki Generator już 28 lipca wyjedzie na Łotwę by uczestniczyć w międzynarodowej wymianie młodzieży zatytułowanej Engadget.

Projekt poświęcony jest rozwiązywaniu problemów społecznych poprzez właściwe wykorzystanie mediów społecznościowych.

Organizator projektu: organizacja JASMA z Rygi.

Polski partner projektu: Stowarzyszenie HEureka Generator z Zamościa.

Pozostali partnerzy:

Jugend, Bildung Und Kultur EV (Niemcy)
NGO Youth Club Active (Estonia)
JTLC filialas Lentvario jaunimo centras (Litwa)

Projekt realizowany przez łotewską organizację Jasma w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja kluczowa 1, sektor 'Młodzież'.

Motywacja polskich uczestników:

DOMINIKA POZNAŃSKA

Odkąd pamiętam zawsze interesowałam się mediami społecznościowymi, więc gdy dowiedziałam się o projekcie od razu się zgłosiłam by w nim uczestniczyć. Zawsze chciałam też być dziennikarką ale los wybrał inaczej co nie zmieniło faktu że wciąż się nimi interesuje. Po przeczytaniu dokładnej informacji na temat owego projektu mogę stwierdzić że przede wszystkim spodobał mi się temat E-administracji.

W przyszłości chciałabym mieć również styczność z informatyczną częścią naszego świata więc na pewno udział w tej edycji programu otworzy mi oczy na nowy świat związany z lepsza komunikacją w śród ludzi oraz pomoże wykorzystywać mi najlepsze jej aspekty w codziennym życiu jaki i w przyszłej pracy. Chciałabym również przekazywać tę wiedzę dalej, dzielić się nią oraz stać się dzięki niej lepszym i bardziej świadomym obywatelem UE.

WERONIKA NOŻYŃSKA

W dzisiejszym świecie życie bez telefonu komórkowego byłoby niemożliwe. Większą część naszego wolnego czasu spędzamy przeglądając Internet i media społecznościowe. Aby wynikło z tego coś pożytecznego, chciałabym się dowiedzieć jak Internet może nam pomóc rozwiązać problemy społeczne.

Mam nadzieję, że dzięki projektowi "Engadget" zdobędę przydatną wiedzę na temat mediów społecznościowych i będę ją umiała wykorzystać. Ten projekt może poszerzyć moje umiejętności informatyczne. Wobec tego będę mogła dzielić się nimi z innymi. Mam nadzieję, że podszkolę swój angielski i poznam wiele nowych ludzi.

JAKUB MAZUREK

Projekt zainteresował mnie, ponieważ media społecznościowe są obecne w życiu każdego z nas, dlatego każdy mając z nimi styczność powinien znać możliwości korzystania z nich. To jak mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów, w tym społecznych oraz jak zachować ostrożność.

Uwielbiam podróżować, dlatego odwiedzając Łotwę dowiem się czegoś o tej częsci Europy, krajach bałtyckich, ich społeczności i obyczajach. Jestem ciekaw mojej pierwszej przygody z projektem Erasmus+, w której mam nadzieję zdobędę wiedzę, którą będe mogł przekazać innym.

WERONIKA GUMIENIAK

Jestem zainteresowana tym tematem projektu ponieważ ciekawi mnie jak media społecznościowe mogą pomóc społeczności. Mam nadzieję że ten temat rozwinie się bardziej, bo media coraz bardziej sie rozwijają więc i my powinniśmy rozwijać wiedzę na ich temat.

W projekcie udział bierze też doświadczona wolontariuszka Stowarzyszenia HEureka Generator - Aleksandra Chudek oraz Andrzej Smyk - prezes naszej organizacji.