Już jutro spotkania uczestników LET'S DEBATE ze społecznością lokalną naszego regionu 2018-09-04 , archiwum aktualności - 2018

W dniu jutrzejszym HEureka rusza na podbój województwa lubelskiego ;-). Już od wczesnych godzin porannych uczestnicy polsko ukraińskiej wymiany młodzieży zatytułowanej „Let’s Debate” będą spotykać się z mieszkańcami naszego regionu by zachęcać ich do aktywnego obywatelstwa oraz będą promować wyniki naszego spotkania.

Będziemy też reklamować Polsko Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży, która umożliwia młodym Polakom i Ukraińcom wspólne spotkania i wymianę doświadczeń.

Zaczynamy o godzinie 9 rano w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Krasnymstawie gdzie nasza grupa opowie o wymianie „Let’s Debate” oraz zorganizuje debatę oksfordzką, której tematem będzie aktywne obywatelstwo.

Następnie przeniesiemy się do I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły również w Krasnymstawie, gdzie opowiemy uczniom szkoły czym są debaty oksfordzkie i jakie korzyści wynikają dla naszego rozwoju, gdy stosujemy tą metodę dyskusji i wymiany poglądów.

Z Krasnegostawu jedziemy do szkoły podstawowej w Małochwieju Dużym gdzie nasi polscy i ukraińscy uczestnicy w aktywny sposób zaprezentują projekt i samych siebie. Użyjemy między innymi gry i zabawy integracyjne, które sami stosowaliśmy w pierwszych dniach spotkania.

Potem udamy się do Zamościa. Tutaj spotkamy się uczniami szkoły ‘Smart School’, którzy zaprezentują naszym uczestnikom swoje najbliższe otoczenie i pochwalą się swoimi doświadczeniami związanymi z udziałem w dwóch projektach międzynarodowych, w których reprezentowały Heurekę. My natomiast opowiemy o naszym projekcie.

Wszystkie szkoły, które odwiedzimy są partnerami naszej organizacji w naszych działaniach lokalnych i międzynarodowych.

W drugiej części dnia będziemy mięli okazję zwiedzić Stare Miasto w Zamościu i odpocząć po wszystkich spotkaniach. Nie przeszkodzi to nam w rozdawaniu ulotek o naszym projekcie mieszkańcom Zamościa ;-)

Trzymajcie za nas jutro kciuki i do zobaczenia w szkołach i na ulicach Zamościa ;-)