LET'S DEBATE - po spotkaniach uczestników projektu z młodzieżą szkolną 2018-09-08 , archiwum aktualności - 2018

Zamość, Krasnystaw, Małochwiej Duży... Trzy licea i szkoła podstawowa, w sumie ponad 250 młodych osób 6 września spotkało się z uczestnikami polsko ukraińskiej wymiany młodzieży ‘Let’s Debate’.

Była to niezwykle ważna część wymiany mająca na celu zareklamowanie naszych wspólnych działań, tego czym jest międzynarodowa wymiana młodzieży i edukacja pozaformalna. Pokazywaliśmy też jak kulturalnie i bezkonfliktowo wymieniać się poglądami na ważne dla nas tematy, nawet jeśli są one trudne.

Logistycznie był to bardzo ciężki do przygotowania punkt naszej wymiany. Dzięki świetnej współpracy polskiej i ukraińskiej młodzieży i dużym zaangażowaniu naszych partnerów lokalnych udało nam się zrealizować zamierzony plan z nawiązką. Była to zdecydowanie jedna z najbardziej udanych akcji promocyjnych jakie mięliśmy przyjemność do tej pory koordynować.

Młodzież, z którą się spotkaliśmy była bardzo aktywna, zainteresowana projektem i poznaniem nowych osób. Było nam bardzo miło zobaczyć też wiele uśmiechniętych twarzy osób, które już wcześniej brały udział w naszych działaniach. Dało nam to poczucie ciągłości naszych akcji i nadzieję na kolejne spotkania z już znaną nam młodzieżą i kolejnymi nowymi zainteresowanymi.

Chcieliśmy serdecznie podziękować polskim i ukraińskim uczestnikom projektu ‘Let’s debate’ za ogromną pracę włożoną tego dnia w spotkania, duży entuzjazm i wysokiej jakości zdolności liderskie, które pozwoliły zrealizować ten punkt wymiany na bardzo wysokim poziomie.

Dzięki wam w niedalekiej przyszłości dziesiątki nowych osób będzie miało szansę doświadczyć przeżyć podobnych do waszych, a to dzięki waszej dobrej robocie wykonanej tego dnia. Jesteśmy z was dumni ;-)

Projekt realizowany w ramach Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży