Nasze seminarium zaakceptowane przez agencję narodową Erasmus+! 2018-09-14 , archiwum aktualności - 2018

Z radością informujemy, że nasze międzynarodowe seminarium z elementami wizyty studyjnej, zatytułowane ‘Let me tell you how to tell the story’ zostało zaakceptowane przez polską Narodową Agencję programu Erasmus+.

W trakcie seminarium razem z naszymi partnerami z Czech, Rumunii, Cypru, Węgier, Litwy, Łotwy, Macedonii i Polski przedyskutujemy kilka lat doświadczeń w realizacji serii projektów ‘Let me tell you a story’.

Wymienimy się doświadczeniami w zakresie merytorycznej i logistycznej organizacji poprzednich części projektu w latach 2015-2018, stosowania metody ‘lekcji żywej historii’ na różnych gruntach oraz stworzymy nową jakość, która zostanie zaszczepiona w nowych organizacjach oraz szkołach w naszych regionach.

Dzięki seminarium powstaną wysokiej jakości nowe projekty oparte na metodzie ‘lekcji żywej historii’ bazujące na dobrych praktykach. Efektywna i atrakcyjna metoda edukacyjna zostanie zaimplementowana w szkołach, z którymi współpracujemy. Mniej doświadczone organizacje będą pracować w oparciu o dobre praktyki, dzięki czemu nie będą powielać naszych przeszłych niedociągnięć. Rozbudowana zostanie platforma internetowa dająca dostęp wszystkim zainteresowanym do historii działań w ramach ‘Let me tell you a story’ oraz wyników naszego seminarium.

Spotkanie odbędzie się w dniach 2-7 listopada w Zwierzyńcu pod Zamościem. Organizacje partnerskie będą reprezentowane przez 2 osoby: członka organizacji zaangażowanego we wcześniejsze części projektu oraz przedstawiciela edukacji formalnej, który po seminarium zaimplementuje metodę w swojej placówce.

Już niedługo poinformujemy o kolejnych krokach w projekcie.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie HEureka Generator w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, sektor ‘Młodzież’.