'Progress Generators' - domykamy fazę przygotowań 2017-01-17 , archiwum aktualności - 2017 , projekty

   Stowarzyszenie HEureka Generator w 2016 roku rozpoczęło pracę nad międzynarodowym projektem w ramach Akcji Kluczowej 1 - ‘Mobilność osób pracujących z młodzieżą’, europejskiego programu Erasmus+.

Przygotowania trwały ponad 2 miesiące i obejmowały: doprecyzowanie potrzeb naszej organizacji; znalezienie europejskich organizacji partnerskich, które działają na podobnych polach i mają podobne potrzeby; wspólne przygotowanie projektu i podpisanie dokumentów partnerskich.

W projekcie zatytułowanym ‘Progress Generators’ naszymi partnerami ostatecznie zostali:

Co-efficient (Budapeszt, Węgry)
Brno for you (Brno, Republika Czeska)
Asociatia Evelution (Resita, Rumunia)
Marty for You (Koszyce, Słowacja)
Youth Club Active (Talin, Estonia)
Fundacja ‘Żółta owca’ (Włoszczowa, Polska)

Chcemy wspólnie wymienić się doświadczeniami związanymi z tworzeniem i działaniem organizacji pozarządowej na wielu poziomach. Pozwoli to nam wszystkim wzmocnić swoje organizacje, dzięki czemu będziemy realizować swoje misje profesjonalnie i efektywnie.

Główne spotkanie w ramach projektu planujemy w czerwcu 2017 roku. Wniosek projektowy zostanie złożony do polskiej agencji programu Erasmus+ w lutym. Wyniki powinniśmy znać pod koniec kwietnia.

HEureka Generator i partnerzy projektu będą informować o wszystkich kolejnych działaniach za pomocą swoich stron internetowych.