Wizyty studyjne w Rydze - zbieramy inspiracje do rozwoju HEureki 2018-11-21 , archiwum aktualności - 2018

Członkini HEureki Anna Misztal i prezes naszej organizacji, Andrzej Smyk w dniu wczorajszym brali udział w wizytach studyjnych w łotewskich instytucjach pracujących z młodzieżą i na rzecz młodzieży. W trakcie spotkań z członkami zarządów organizacji i wolontariuszami poznawaliśmy dobre praktyki pracy na poziomie lokalnym i międzynarodowym.

Mięliśmy okazję poznać struktury organizacji, sposoby pozyskiwania środków na działania, przykłady tworzenia efektywnych metod edukacji pozaformalnej oraz ciekawe zagospodarowania przestrzeni, w której pracuje się na co dzień z młodzieżą.

Odwiedziliśmy kolejno organizację Young Folks, Publiczne centrum młodzieżowe Rīgas jauniešu centrs "Kaņieris", Organizację Jauniešu studija "BaMbuss" oraz stowarzyszenie Creative association for youth TREPES.

Były to dla nas ważne spotkania, które pomogą nam w najbliższym czasie znacznie rozbudować działania lokalne i międzynarodowe HEureki.

Wizyty studyjne były częścią międzynarodowego seminarium wymiany doświadczeń zatytułowanego 'Big City Life', które organizuje nasz łotewski partner, organizacja JASMA. Już niedługo zaprezentujemy wyniki całego seminarium ;-)

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wizyt studyjnych.