O wychowaniu seksualnym na Węgrzech 2018-11-18 , archiwum aktualności - 2018

Projekt ‘Flowers, Bees and other Taboos in SexEd’ zachęcił młodych ludzi do zastanowienia się nad tematem seksualności i spojrzenia na edukację seksualną oraz podejście społeczeństw europejskich do seksualności.

Uczestnicy omówili takie tematy, jak podstawowa anatomia i fizjologia człowieka, higiena seksualna, antykoncepcja i bezpieczny seks, tożsamość seksualna i rodzaje dyskryminacji seksualnej. Wszystko to odbywało się za pomocą pozaformalnych metod edukacyjnych: dyskusji, debat, warsztatów.

W drugiej części projektu celem było stworzenie jednosesyjnych zajęć z edukacji seksualnej w oparciu o zdobytą wiedzę. Grupą docelową sesji byli nastoletni uczniowie szkoły wieczorowej w Gyöngyös, miasteczku, które usytuowane było niedaleko ośrodka, w którym odbywał się projekt.

Stowarzyszenie HEureka Generator reprezentowali uczniowie naszego partnerskiego I LO im. W. Jagiełły z Krasnegostawu. Dziękujemy naszemu partnerowi za udaną współpracę przy realizacji działań.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tej wymiany.

Projekt realizowany przez naszego węgierskiego partnera, Stowarzyszenie Co-Efficient z Budapesztu w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, Sektor ‘Młodzież’.