Wróciliśmy z seminarium o przedsiębiorczości społecznej 2019-02-25 , archiwum aktualności - 2019

Nasi przedstawiciele wrócili z seminarium ‘Social Entrepreneurship toolbox’, które odbyło się na Łotwie. Sześciodniowe spotkanie poświęcone wymianie doświadczeń w zakresie przedsiębiorczości społecznej jest dla nas bardzo ważnym przygotowaniem do projektu poświęconego temu zagadnieniu, który zaczniemy tworzyć pod koniec marca.

Będę dzielić się tym, czego się nauczyłam z innymi wolontariuszami, dlatego, że część z nich pewnie nie jest świadoma możliwości rozwoju jakie oferuje im przedsiębiorczość społeczna – mówi wolontariuszka HEureki, Ilona Kalamon Planuje też być częścią grupy, zajmującej się pisaniem projektu o przedsiębiorczości społecznej – dodaje.

Zdecydowanie poleciłabym udział w takim seminarium. W krótkim czasie zdobyłyśmy ogrom nowej wiedzy, doświadczeń, wymieniałyśmy praktyki – opowiada, Małgorzata Szatan z Małopolskiego OHP. Takiej edukacji dla osób aktywnych społecznie nie znajdziemy w codziennej pracy, a jeśli już, to nie na takim poziomie. Dlatego uważam, że warto, dla siebie i dla innych – zaznacza.

Projekt realizowany przez łotewską organizację Latvijas Socialas Uznemejdarbibas Asociacija z Rygi w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, Sektor ‘Młodzież’. HEureka Generator jest polskim partnerem projektu.