Moje miejsce na Ziemi - czekamy na wyniki! 2020-04-21 , aktualności

Fundacja ORLEN zakończyła nabór do trzeciej edycji programu grantowego dla społeczności lokalnych „Moje miejsce na Ziemi”. Do 7 kwietnia br. organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogły składać wnioski o dofinansowanie pomysłów na działania w swoich małych ojczyznach.

Fundacja ORLEN przyzna granty na realizację projektów związanych z: ekologią, zdrowiem, sportem, bezpieczeństwem, kulturą, ochroną zwierząt czy zrównoważonym rozwojem.

Stowarzyszenie HEureka Generator przygotowało swoją propozycję.

Oto jej krótki opis:

Młodzież związana z naszą organizacją weźmie udział w treningu przygotowującym do samodzielnego przeprowadzenia ‘lekcji żywej historii’. Uczestnicy odpowiedzialni będą za przygotowanie struktury spotkania, zarejestrowanie wywiadów i transkrypcję. Wezmą udział w spotkaniach promujących wyniki (z władzami miasta Zamościa, mediami, szkołami). Ekspert będzie z nami współpracował przy przygotowaniu seniorów, przeprowadzeniu wywiadu instruktażowego i edycji publikacji. 20 organizacji z poza Polski weźmie udział w promocji publikacji.

Lista organizacji, które otrzymają grant opublikowana zostanie do 30 kwietnia na stronie Fundacji. Trzymajcie za nas kciuki! ;-)