Wymiana młodzieży On Line 2020-06-02 , archiwum aktualności - 2020

Zakończyliśmy pracę nad przekształceniem tradycyjnej wymiany młodzieży w ramach Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży w wymianę młodzieży On Line.

Celem wymiany młodzieży ‘Przeczytam cię’ jest przezwyciężenie stereotypów i uprzedzeń związanych z Polakami i Ukraińcami oraz życiem codziennym w obu krajach. Uczestnicy projektu rozwiną swoje umiejętności związane z organizacją dużego eventu On Line opartego na metodzie Human Library, która zapewnia spotkanie z osobami narażonymi na postrzeganie stereotypowe i uprzedzenia. Będą oni organizatorami, a kilku z nich ‘żywymi książkami’, które podzielą się swoim doświadczeniem w trakcie webinariów.

Nasze spotkanie On Line oraz eventy lokalne po zakończeniu wymiany zdecydowanie zwiększą otwartość Polaków i Ukraińców we wzajemnych relacjach.

Metody: Gry integracyjne On Line, Human Library, grupa refleksyjna, event internetowy, wirtualna wycieczka, sesje ewaluacyjne On Line, Youtubowa premiera wideo, wirtualna wystawa, Webinarium.

Profil uczestników: Młodzież z małych miasteczek i wsi oraz młodzież żyjąca z niepełnosprawnościami z regionów: Lubelszczyzny i Dniepropietrowska.

Ilość uczestników: 28 osób; Ilość liderów: 4; Zaplanowane działania: Wymiana młodzieży On Line (26.07-02.08.2020).

Aplikacja przygotowana w ramach Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.