Żywa biblioteka OnLine własnie się rozpoczęła!!! 2020-08-20 , archiwum aktualności - 2020

20 sierpnia to ważna data w naszym projekcie zatytułowanym ‘I will read you’. Po raz pierwszy w historii naszej organizacji przeprowadzimy ‘Żywą bibliotekę OnLine’.  Uczestnicy polsko ukraińskiego projektu młodzieżowego w ramach Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany młodzieży już od 17 sierpnia przygotowywali się do tego eventu.

W początkowej fazie musieliśmy oswoić się pracą OnLine, do której niejako zmusił nas COVID. No, ale dla chcącego nic trudnego. Przetestowaliśmy narzędzia, komunikatory, przeprowadziliśmy proces integracji grupy OnLine, omówiliśmy czym są stereotypy i uprzedzenia oraz przedstawiliśmy sobie historię Żywej Biblioteki.

W naszej pracy korzystaliśmy z wielu doświadczeń, które zdobyliśmy w latach poprzednich. Duży wpływ na ukształtowanie się projektu ‘I will read you’ miał nasz udział w II Forum Żywych Bibliotek, które odbyło się pod koniec listopada 2019 roku we Wrocławiu. Dziękujemy za inspirację!

No i do tego rzecz najważniejsza. Nasz event to nie tylko kolejna Żywa biblioteka, ale też powód do świętowania. W roku 2020 mija 20 lat od czasu powstania tej genialnej w swojej prostocie metody, której zastosowanie zmienia od dawna nasze społeczności lokalne na bardziej otwarte i tolerancyjne.

Zapraszamy was do zapoznania się z galerią przedstawiającą przygotowania do naszego eventu oraz  tytuły książek jakie znajdują się w naszej bibliotece. Trzymajcie za nas kciuki, relacja z przebiegu już niedługo!

Projekt realizujemy w ramach Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży wspólnie z naszym ukraińskim partnerem, organizacją We Are The Future.