Rozpoczynamy pracę nad kolejnym projektem! 2017-03-10 , archiwum aktualności - 2017 , projekty

   Rozpoczęliśmy przygotowania do stworzenia międzynarodowej wymiany młodzieży w ramach konkursu ogłoszonego przez Polsko Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach z ukraińską organizacją ‘KREATIV’ z Winnicy, która wyraziła chęć wspólnej pracy nad zmianą pomysłu w realne działanie.

Członkowie Stowarzyszenia HEureka Generator poznali w przeszłości przedstawicieli organizacji z Ukrainy w trakcie wielonarodowego seminarium kontaktowego ‘Partnership for cooperation’. Uważamy zatem, że dużym atutem naszej współpracy jest to, że znamy się już z przeszłych działań. Wzmocni to zaufanie i efektywność wspólnych akcji.

W tej chwili w naszych organizacjach powstają grupy młodzieży, które pod nadzorem doświadczonych koordynatorów stworzą pomysły na temat spotkania, przedyskutują je na specjalnie stworzonej grupie projektowej na portalu społecznościowym Facebook i wybiorą ten, który jest najbardziej interesujący dla nich samych.

Jeśli chcesz dołączyć do naszej grupy wolontariuszy pracującej nad projektem, napisz do nas! Gwarantujemy nabycie nowych cennych umiejętności, świetną zabawę i szansę na zdobycie nowych przyjaciół.

Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży powstała 9 września 2015 roku na mocy porozumienia pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy. Główną działalnością Rady jest konkurs wniosków na dofinansowanie projektów młodzieżowych. W ramach tych działań co roku ogłaszany jest konkurs projektów, w ramach którego wybierane są najlepsze polsko-ukraińskie przedsięwzięcia edukacyjne.