Wniosek projektowy ‘Keep Talking’ gotowy! 2017-03-31 , archiwum aktualności - 2017 , projekty

   Zakończyliśmy pracę nad aplikacją do projektu w ramach Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Naszym ukraińskim partnerem została organizacja KREATIV z Winnicy. Koordynatorem projektu jest prezes HEureki Andrzej Smyk, a osoby zaangażowane w obecne i przyszłe działania to: członek zarządu Karolina Szczepanik oraz wolontariusze Oskar Nowakowski, Kacper Sternik i Aleksandra Chudek.

W projekcie ’Keep Talking’ chcemy przedyskutować zagadnienia ważne dla nas, młodych Polaków i Ukraińców: czym jest kultura, europejska różnorodność kulturowa i jej wzajemne poszanowanie.

Zagadnienia przedyskutujemy przy użyciu metod edukacji pozaformalnej. Rezultaty zareklamujemy i rozpowszechnimy. Będzie to nasz wkład w rozwój przyjaznej współpracy między polską i ukraińską młodzieżą i przykład możliwości podniesienia otwartości na inne kultury.

Metody: Gry integracyjne, Team building, Prezentacja, Gra miejska, Wywiad, Symulacja, Warsztat teatralny, Gra teatralna rozgrywana na żywo, Happening, Burza mózgów, Ewaluacja.

Tytuł: “Keep Talking”

Typ projektu: Wymiana młodzieży

Liczba uczestników: 32

Organizator: Stowarzyszenie HEureka Generator (Zamość, Polska)

Okres trwania projektu: 01.07.2017 – 28.10.2017

Data wizyty przygotowawczej: 07-09.07.2017

Data i miejsce wymiany młodzieży: 07-14.10.2017,Motycz Leśny k. Lublin, Polska

Wyniki naboru poznamy w czerwcu. Trzymajcie kciuki!