HEureka partnerem w seminarium międzynarodowym 2017-04-24 , archiwum aktualności - 2017

   Miło nam poinformować, że nasza organizacja jest partnerem międzynarodowego seminarium ‘The Best of Us’ . Projekt zaakceptowany przez Polską Agencję Narodową programu Erasmus+ organizuje lubelska Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo.

Ideą projektu jest podzielenie się przez partnerów najefektywniejszymi metodami edukacji pozaformalnej, jakie stosują w swojej codziennej pracy. Każdy uczestnik spotkania będzie zatem ekspertem z teoretycznym i praktycznym warsztatem prezentującym wybraną przez siebię metodę.

Rozmowy organizatorów z partnerami doprowadziły do stworzenia planu dziennego, którego najważniejszymi punktami będą wybrane przez nas metody: techniki cyrkowe, żywa biblioteka, teatr improwizacji, gra miejska, gry symulacyjne, animacja językowa.
Po omówieniu metod wspólnie wygenerujemy pomysły na przyszłe projekty, które bazować będą na zdobytym doświadczeniu.

Stowarzyszenie HEureka Generator będzie relacjonować kolejne kroki w projekcie, aktywnie uczestniczyć w spotkaniu i upowszechnianiu rezultatów. Metoda, którą podzielimy się z uczestnikami to ‘techniki cyrkowe w pracy z młodzieżą’.

Jesteśmy też pewni, że w trakcie spotkania uda nam się stworzyć działania, dzięki którym będziemy w atrakcyjny sposób realizować misję naszego stowarzyszenia.

Pozostali partnerzy:

Diabetes, prediabetes and metabolic syndrom (Bułgaria);
Asociacija Apkabink Europa (Litwa);
Egyutthato Kozossegepito Egyesulet (Węgry);
Marty for you (Słowacja);
Jaunatnes attistibas un sadarbibas multikulturala apvieniba (Łotwa);
Ludbreska Udruga Mladih Entuzijasta (Chorwacja);

Data i miejsce spotkania: 18-23.09.2017, Motycz Leśny k. Lublina.

Projekt realizowany w ramach Akcji Kluczowej 1 europejskiego programu Erasmus+.