Sukces! - Będziemy realizować nasz projekt historyczny! 2017-08-20 , archiwum aktualności - 2017 , projekty

   Z dumą spieszymy poinformować, że nasz międzynarodowy projekt młodzieżowy ‘Let me tell you a story – Whisper of exile’ został zaakceptowany przez polską agencję narodową programu Erasmus+. Miesiące pracy HEurekian zakończyły się sukcesem. Jesteśmy gotowi do działania i damy z siebie wszystko, żeby pomysł wcielić w życie na wysokim poziomie.

Przypominamy, że w trakcie naszego działania chcemy omówić temat Europejczyków, którzy byli zsyłani na Syberię w trakcie Drugiej Wojny Światowej i po jej zakończeniu. Na Lubelszczyźnie w dalszym ciągu żyje wielu świadków tamtych czasów i są wstanie podzielić się swoimi historiami z następnym pokoleniem. Spotkamy te osoby i spiszemy ich historie. Uczestnicy odwiedzą też miejsca w naszym regionie, które powiązane są w prostej linii z omawianym przez nas tematem.

Zastosujemy sprawdzone metody edukacji pozaformalnej, rozreklamujemy działania i upowszechnimy rezultaty. Najważniejsze metody w naszym projekcie to: ‘Wywiad ze świadkiem historii’ i ‘Gra teatralna rozgrywana na żywo’.

Rezultaty projektu: Wzrost wiedzy historycznej uczestników, Wzrost wiedzy o syberyjskich zesłańcach w naszych lokalnych społecznościach; Publikacja zawierająca wywiady z żywymi świadkami historii, film dokumentujący nasz projekt.

Uczestnicy to 31 młodych Europejczyków z Polski, Czech, Węgier, Cypru i Rumunii, którzy zainteresowani są historią XX wieku.

Działania prowadzić będziemy pod koniec 2017 roku i na początku 2018. Wkrótce więcej szczegółów!

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie HEureka Generator i europejskie organizacje partnersie w ramach programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, Sektor ‘Młodzież’.