'The Best of Us' - HEureka na międzynarodowym seminarium 2017-10-11 , archiwum aktualności - 2017 , projekty

   We drugiej połowie września w Motyczu Leśnym pod Lublinem przedstawiciele stowarzyszenia HEureka Generator brali udział w międzynarodowym seminarium zatytułowanym ‘The Best of Us’. Celem seminarium była wymiana efektywnych metod edukacji pozaformalnej, którymi pracujemy z młodzieżą w swoim codziennym działaniu.

Każdy z partnerów miał okazję poprowadzić warsztaty prezentujące metodę, którą później staraliśmy się wzbogacić oraz zastanowić się jak możemy ją wpleść w nasze kolejne działania. Dowiedzieliśmy się między innymi kiedy i jak stosować metodę ludzkiej biblioteki, Teatru Forum, teatru improwizacji, czy pedagogiki cyrku.

Kolejnym krokiem było wygenerowanie projektów, które bazowałyby na poznanych metodach. Spotkanie dla naszej organizacji było cennym doświadczeniem, gdyż w jego trakcie udało nam się stworzyć dwa projekty, które już zostały złożone do polskiej Agencji Narodowej Programu Erasmus+.

Przygotowana przez nas wymiana młodzieży ‘All together’ skupiać się będzie na dopasowaniu metod edukacji pozaformalnej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Drugim pomysłem jest również wymiana młodzieży bazująca na pomyśle i pracy wolontariuszy naszej organizacji, którzy interesują się grami teatralnymi.

Niedługo przedstawimy kolejne informacje dotyczące efektów naszego udziału w seminarium ‘The Best of Us’.

Organizatorem seminarium była lubelska Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, a Stowarzyszenie HEureka Generator było partnerem lokalnym.

Projekt realizowany w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, sektor ‘Młodzież’.