O przedsiębiorczości na Litwie 2017-12-01 , archiwum aktualności - 2017

   Dziś , na Litwie, nie daleko miejscowości Troki rozpoczyna się międzynarodowa wymiana młodzieży zatytułowana ‘We, Entrepreneurs’. W trakcie spotkania młodzi Europejczycy będą omawiać temat przedsiębiorczości. Podzielą się zarówno przykładami dobrych praktyk ze swoich krajów, jak też przedstawią najczęściej występujące problemy. Spotkanie prowadzone będzie metodami edukacji pozaformalnej.

Dzięki kolejnej udanej współpracy stowarzyszenie ‘HEureka Generator’ reprezentuje młodzież z naszych partnerskich szkół z Krasnegostawu: II Liceum Ogólnokształcącego im. C. Norwida i I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły. Jest to siedmiu uczniów wraz z liderką grupy, Panią Moniką Kwiecień.

Przed wyjazdem prowadzone były spotkania przygotowawcze, w trakcie których polska grupa pracowała nad zadaniami od litewskiego organizatora projektu. Przygotowano między innymi scenkę teatralną i pięć przykładów  sukcesów polskich młodych przedsiębiorców.

Trzymamy mocno kciuki za naszą grupę i życzymy udanej nauki przez zabawę ;-)

 W spotkaniu organizowanym przez naszego litewskiego partnera, organizację EuroHugs udział bierze młodzież z Litwy, Chorwacji, Bułgarii, Łotwy, Włoch i Polski.

Projekt realizowany w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, sektor ‘Młodzież’.