Już jutro rozpoczynamy nasze międzynarodowe seminarium! 2017-12-04 , archiwum aktualności - 2017

Już jutro w Motyczu Leśnym pod Lublinem rozpoczynamy nasze międzynarodowe seminarium zatytułowane ‘Progress Generators’.

Projekt ‘Progress Generators’ został stworzony przez europejskie organizacje pozarządowe, które chcą wymienić się doświadczeniami związanymi z tworzeniem i działaniem organizacji pozarządowej na wielu poziomach. Pozwoli to nam wszystkim wzmocnić swoje organizacje, dzięki czemu będziemy realizować swoje misje profesjonalnie i efektywnie.

Ważne dla nas tematy, które poruszymy to: Jak pracować razem, odpowiedzialność w organizacji; Jak zbudować dobry zespół; Jak pozyskać i zatrzymać wolontariusza; Jak stworzyć udane lokalne partnerstwo; Jak trafnie badać potrzeby społeczności lokalnej; Na czym opiera się udana współpraca międzynarodowa; Jak tworzyć projekty międzynarodowe ; Jak powinna działać międzynarodowa sieć partnerska.

W ramach spotkania w Polsce, 7 grudnia o godzinie 11:00 odwiedzimy II LO im. C. Norwida w Krasnymstawie gdzie Prezesi i członkowie naszych zagranicznych organizacji partnerskich spotkają się z młodzieżą by opowiedzieć im, co daje bycie aktywnym w swojej społeczności oraz jak młodzież może angażować się przy tworzeniu projektów międzynarodowych w ramach programu Erasmus+.

Następnie udamy się do Zamościa, gdzie odbędzie się wizyta studyjna. Spotkamy się w Stowarzyszeniu Salvete, gdzie Zamojskie organizacje pozarządowe zaprezentują naszym gościom jak pracują w zakresie tematów omawianych przez nas na seminarium.

Jesteśmy pewni, że wynikiem seminarium będzie znaczne wzmocnienie naszych organizacji i efektywne działanie w naszych społecznościach lokalnych w następnych latach.

Projekt realizowany w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, sektor ‘Młodzież’