Po ostatniej części warsztatów świątecznych 2016-12-05 , archiwum aktualności - 2016

   Ostatnie warsztaty świąteczne w Rokitnie odbyły się 3 grudnia. Tak jak poprzednio, robiliśmy papierowe aniołki ozdobione brokatem. Tym razem jednak, składaliśmy papier w harmonijkę. Sklejenie wszystkich części sprawiło nie lada kłopot, ale ostatecznie wszystko udało się połączyć.

Dzieci dostały zadanie pomalowania i ozdobienia styropianowych kulek, tak aby powstały z nich bombki choinkowe. Po wbiciu w nie wykałaczek o wiele łatwiej było pokryć je farbą. Nie wszyscy byli na tyle cierpliwi by malować pędzelkiem, więc używali do tego własnych palców. Kiedy bombki schły, dzieci malowały słoiki, do których wcześniej przyklejały wycięte papierowe gwiazdki, choinki i różne inne kształty. Po odklejeniu papieru, słoik zamieniał się w piękny świecznik. Na koniec, wyschnięte bombki ozdabialiśmy cekinami, brokatem i sztucznym śniegiem. Po zakończonych warsztatach, dzieci dostały dyplomy za aktywne uczestnictwo w warsztatach.

Stowarzyszenie HEureka Generator składa specjalne podziękowania:

Oliwii Szczepanik i Zuzi Mazurek za pomoc w przygotowaniach warsztatów ;-)

Pani Iwonie Mazurek z filii bibliotecznej Lubartowskiej Gminnej Biblioteki Publicznej w Rokitnie za fachową, miłą i udaną współpracę ;-)

Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubartowie za zaakceptowanie naszego pomysłu, współfinansowanie warsztatów i miłą owocną współpracę.