W Rumunii o Cyberbullyingu - HEureka jedzie na wymianę młodzieży 2018-02-17 , archiwum aktualności - 2018

Już za kilka dni młodzież reprezentująca Stowarzyszenie HEureka Generator wyjedzie na międzynarodową wymianę młodzieży zatytułowaną ‘Add, Tag, Connect, Protect’. Spotkanie odbędzie się w malowniczo położonej, górskiej miejscowości Busteni.

Celem wymiany jest podniesienie wśród młodych ludzi świadomości  o zagrożeniach związanych z korzystaniem z sieci społecznościowych poprzez zaproponowanie alternatywnych i efektywnych sposobów, które eliminują przemoc w cieci.

Reprezentująca nas młodzież na co dzień uczęszcza do II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie, a jej udział w projekcie jest wynikiem naszego partnerstwa z liceum w Krasnymstawie.

Zapraszamy do poznania naszych uczestników i ich motywacji do udziału w projekcie w galerii dołączonej do tej informacji.

Mateusz Paradowski

W dzisiejszych czasach, gdy korzystanie z internetu jest codziennością, bardzo często spotykamy się z falą hejtu i nienawiści. Czy to w formie anonimowych komentarzy, czy też bardziej odważnych na portalach społecznościowych. Mam nadzieję, że projekt, w którym wezmę udział nauczy mnie jak radzić sobie z agresją w sieci i czy w ogóle warto się przejmować często bezpodstawną opinią innych.

Karolina Hejduk

Dotrwaliśmy czasów, w których nasze życie toczy się głównie w internecie- to medium dostarcza nam zarówno wiele korzyści, jak i szkód. Jedną z nich jest cyberprzemoc, która jest głównym tematem projektu. Warto wiedzieć, jak objawia się to zjawisko i jak się przed nim bronić, dlatego postanowiłam wziąć udział w wymianie. Chciałam również poznać z perspektywy obcokrajowców i dowiedzieć się, czy wygląda ono podobnie jak w Polsce.

Weronika Gumieniak

Uważam cyberprzemoc za ciekawy temat dla mnie, ponieważ kiedyś sama doświadczyłam czegoś takiego i chciałabym wiedzieć jak z tym walczyć, jak pomóc innym w potrzebie oraz jak przestrzegać ludzi przed zachowywaniem się w ten sposób.

Aleksandra Domańska

Uważam ze cyberprzemoc jest dla mnie ciekawym tematem, gdyż w dzisiejszym świecie korzystanie z internetu jest codziennością oraz pewną rutyną. W bardzo łatwy sposób możemy natknąć się na falę hejtu czy nienawiści do naszej osoby. Projekt, w którym wezmę udział z pewnością pozwoli mi zwalczać cyberprzemoc w życiu codziennym.

Projekt realizowany przez organizację Oden Nehoiu w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, sektor ‘Młodzież’.