Nasze materiały filmowe o historycznej wymianie młodzieży 2018-03-07 , archiwum aktualności - 2018

   Nasze spotkanie w Polsce w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży ‘Let me tell you a story – Whisper of exile’ zakończyło się 10 lutego. Nie było to ostatnie przewidziane przez nas działanie. Teraz wspólnie z naszymi partnerami rozpoczęliśmy pracę nad rozprzestrzenianiem rezultatów projektu.

Przygotowaliśmy między innymi materiały filmowe prezentujące najważniejsze chwile naszego projektu. Powstałe materiały możecie obejrzeć poniżej:

Spotkanie przygotowawcze – Przedstawiciele organizacji partnerskich spotkali się w połowie stycznia w Polsce by omówić wyniki dotychczasowych prac, dokonać ostatnich podziałów obowiązków oraz zobaczyć na żywo miejsca ważne dla naszych późniejszych działań. Było to ważne spotkanie również ze względu na zbudowanie przyjaznej atmosfery w gronie osób, które następnie w czasie wymiany były liderami.

Wywiad instruktarzowy – W trakcie wymiany odwiedziła nas pani Barbara Szleszyńska – Malec, Prezes Zarządu Zamojskiego Oddziału Związku Sybiraków. W trakcie wywiadu opowiedziała o tym, jak wyglądał początek jej życia na Syberii oraz jak jej rodzinie udało się wrócić do Polski. Zyskaliśmy cenną wiedzę historyczną, ale też mięliśmy zadanie by w trakcie wywiadu tworzyć notatki, które następnie miały nam pomóc przygotować się do przeprowadzenia już samodzielnie kolejnych wywiadów.

Wywiady z Sybirakami – Spotkania odbyły się w Zamościu i Zwierzyńcu i wymagały wielu żmudnych przygotowań. Uczestnicy naszego projektu odwiedzili Sybiraków: Pana Zbigniewa Kruka w jego domu w Zamościu, Pana Władysława Sitkowskiego w jego domu w Zwierzyńcu. Wywiady z panią Weroniką Cybulską i panem Józefem Mołodeckim odbyły się w sali konferencyjnej Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej.

Spotkania ze społecznością lokalną – To część naszego projektu, w trakcie której staraliśmy się rozreklamować nasze działania, zbliżające się wielkimi krokami wydanie publikacji oraz możliwości programu Erasmus+. Odwiedziliśmy młodzież z II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie oraz oficjalnie otworzyliśmy wystawę poświęconą naszemu projektowi na Starym Mieście w Zamościu, gdzie również odbyła się konferencja prasowa z zamojskimi mediami.

Zapraszamy do oglądania i życzymy przyjemnych wrażeń ;-)

Projekt realizowany w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, Sektor ‘Młodzież’.