Polsko Litewska wymiana młodzieży – Komunikacja naszym tematem 2016-12-16 , archiwum aktualności - 2016 , projekty

   Z przyjemnością informujemy, że stowarzyszenie HEureka Generator rozpoczęło prace nad wnioskiem projektowym w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Pomysł omawiany był przez członków stowarzyszenia na spotkaniu naszej organizacji, które odbyło się 3 grudnia.

Tego dnia wstępnie podzieliliśmy między siebie zadania, jak też zdecydowaliśmy, że głównym koordynatorem projektu będzie Karolina Szczepanik. Wszyscy członkowie naszej organizacji pracują nad wnioskiem, co ważne, angażując też młodzież z którą współpracuje nasza organizacja.

Kontaktujemy się obecnie z naszymi partnerami lokalnymi by jak najlepiej zaplanować przebieg projektu, stworzyć jak najwięcej szans rozwoju młodym ludziom i pogłębić współpracę z instytucjami działającymi na rzecz młodzieży zwłaszcza z małych miasteczek i wsi w naszym regionie.

Dzięki udanym rozmowom wstępnym, naszym partnerem litewskim w projekcie została organizacja EuroHugs z Miklusenai. Z przedstawicielami tej organizacji znamy się z kursów szkoleniowych, seminariów i wymian młodzieży. Spotkaliśmy się z nimi w latach ubiegłych w czasie realizacji projektów w ramach sektora ‘Młodzież’ programu Erasmus+.

Nasze organizacje mają podobne cele swoich działań. Dzięki temu, mamy nadzieję na cenną wymianę doświadczeń, porównanie działań w dwóch różnych społecznościach lokalnych i pozytywne czerpanie z różnorodności.

Projekt ma być naszym wkładem w rozwój przyjaznych i owocnych stosunków między polskimi i litewskimi organizacjami, a w szerszym kontekście między naszymi krajami.

Niedługo przedstawimy wyniki naszych prac ;-)