Archiwum aktualności - 2016

Wesołych świąt! 2016-12-23

   Stowarzyszenie HEureka Generator przygotowało paczki świąteczne, które w Zamościu zostały przekazane rodzinom, które takowych paczuszek potrzebowały. To nasza kolejna świąteczna akcja po warsztatach w Rokitnie k. Lubartowa. Za współpracę dziękujemy m.in. Stowarzyszeniu Salvete z Zamościa.

Przy okazji życzymy wszystkim wesołych, spokojnych świąt i masy prezentów pod choinką!

czytaj dalej

Polsko Litewska wymiana młodzieży – Komunikacja naszym tematem 2016-12-16

   Z przyjemnością informujemy, że stowarzyszenie HEureka Generator rozpoczęło prace nad wnioskiem projektowym w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Pomysł omawiany był przez członków stowarzyszenia na spotkaniu naszej organizacji, które odbyło się 3 grudnia.

Tego dnia wstępnie podzieliliśmy między siebie zadania, jak też zdecydowaliśmy, że głównym koordynatorem projektu będzie Karolina Szczepanik. Wszyscy członkowie naszej organizacji pracują nad wnioskiem, co ważne, angażując też młodzież z którą współpracuje nasza organizacja.

czytaj dalej

Po ostatniej części warsztatów świątecznych 2016-12-05

   Ostatnie warsztaty świąteczne w Rokitnie odbyły się 3 grudnia. Tak jak poprzednio, robiliśmy papierowe aniołki ozdobione brokatem. Tym razem jednak, składaliśmy papier w harmonijkę. Sklejenie wszystkich części sprawiło nie lada kłopot, ale ostatecznie wszystko udało się połączyć.

Dzieci dostały zadanie pomalowania i ozdobienia styropianowych kulek, tak aby powstały z nich bombki choinkowe. Po wbiciu w nie wykałaczek o wiele łatwiej było pokryć je farbą. Nie wszyscy byli na tyle cierpliwi by malować pędzelkiem, więc używali do tego własnych palców. Kiedy bombki schły, dzieci malowały słoiki, do których wcześniej przyklejały wycięte papierowe gwiazdki, choinki i różne inne kształty. Po odklejeniu papieru, słoik zamieniał się w piękny świecznik. Na koniec, wyschnięte bombki ozdabialiśmy cekinami, brokatem i sztucznym śniegiem. Po zakończonych warsztatach, dzieci dostały dyplomy za aktywne uczestnictwo w warsztatach.

czytaj dalej

HEureka Generator administratorem IMAGINARY REALMS 2016-12-01

   Miło nam poinformować, że stowarzyszenie HEureka Generator oficjalnie stało się głównym administratorem nieformalnej, międzynarodowej sieci miłośników Gier Teatralnych Rozgrywanych na Żywo (LARP) – IMAGINARY REALMS. Sieć działa od 2009 roku i skupia prawie 50 europejskich organizacji pozarządowych, które używają gier teatralnych jako metody edukacji pozaformalnej w pracy z grupą.

Od początku istnienia sieci, partnerzy zorganizowali 16 międzynarodowych projektów (wymiany młodzieży, kursy szkoleniowe, seminaria, spotkania ewaluacyjne) opartych na tej metodzie oraz ponad 30, gdzie metoda ta była wykorzystywana przy omawianiu zagadnień projektowych.

czytaj dalej

Kolejna część warsztatów świątecznych za nami 2016-11-28

   26 listopada w Rokitnie k. Lubartowa odbyła się kolejna część warsztatów świątecznych zorganizowanych przez stowarzyszenie HEureka Generator.

Dzieci uczyły się tworzyć ozdoby choinkowe z papieru. Wycinały paski i sklejały z nich aniołki i kwiatki, które później ozdobiły brokatem. Aniołek wylądował nie tylko na gotowych pracach, ale też na stole i podłodze, dlatego wszystko wokół mieniło się różnymi kolorami.

czytaj dalej

Warsztaty świąteczne w Rokitnie koło Lubartowa 2016-11-14

   Warsztaty świąteczne dla dzieci, które przeprowadzamy w Rokitnie k. Lubartowa, są efektem kursu szkoleniowego „Happy Community”, który odbył się w Czeskim Brnie w dniach 2-10.09.2016. Koordynatorem projektu był nasz czeski partner, organizacja 'Brno for you'. Był to projekt skierowany do mieszkańców małych miejscowości, którzy chcieliby zorganizować coś dla swojej społeczności lokalnej. Uczestnicy poznali tam całą strukturę projektu lokalnego, od planowania, przez realizację aż po ewaluację i kontynuację.

Dzięki temu łatwiej było im planować poszczególne etapy. Nauczyli się jak zareklamować swoje wydarzenie, rozplanować je krok po kroku, określić budżet i pozyskać fundusze.

czytaj dalej

Spotkanie robocze HEureka Generator 2016-10-18

   Członkowie naszej organizacji spotkali się w Zamościu 16 października 2016 roku aby omówić ciężki okres pracy wakacyjnej, który przygotowywał nas do prowadzenia własnej organizacji. Szkoliliśmy się na różnych polach, korzystając z pomocy naszych zaprzyjaźnionych partnerów z Polski i z zagranicy.

Wiedzę i doświadczenie zdobywaliśmy: Udział w międzynarodowym kursie szkoleniowym poświęconym włączeniu społecznemu w Rumunii (Katarzyna Kurowska, Justyna Golecka); Aktywność w teamie prowadzącym dwóch międzynarodowych wymian młodzieży w Polsce (Karolina Szczepanik); Współtworzenie i udział w międzynarodowym seminarium poświęconym metodom teatralnym (Karolina Szczepanik, Alicja Nowogrodzka);
czytaj dalej

Zebranie założycielskie 'HEureka Generator' 2016-07-15

   8 lipca 2016 roku w Zamościu odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia ‘HEureka Generator’. W zebraniu udział wzięło 8 osób. Obrady otworzył Andrzej Smyk przedstawiając proponowany porządek obrad. Przewodniczącą zebrania wybrano Katarzynę Kurowską, a protokolantem Ewę Kostrubiec.
 

W trakcie spotkania ustalono ostateczną treść statutu, która w jawnym głosowaniu została przyjęta jednogłośnie.

czytaj dalej