Kolejna część warsztatów świątecznych za nami 2016-11-28 , archiwum aktualności - 2016

   26 listopada w Rokitnie k. Lubartowa odbyła się kolejna część warsztatów świątecznych zorganizowanych przez stowarzyszenie HEureka Generator.

Dzieci uczyły się tworzyć ozdoby choinkowe z papieru. Wycinały paski i sklejały z nich aniołki i kwiatki, które później ozdobiły brokatem. Aniołek wylądował nie tylko na gotowych pracach, ale też na stole i podłodze, dlatego wszystko wokół mieniło się różnymi kolorami.

W przerwie pomiędzy robieniem ozdób zorganizowaliśmy warsztaty cyrkowe. Na początku, jako rozgrzewka przed ćwiczeniami były zabawy w kółku ze sznurkiem i piłką. Po nich, pełne energii i entuzjazmu dzieci dostały kijki, na których uczyły się kręcić i balansować talerzami. Chociaż było to dość trudne, po jakimś czasie dzieci nabrały wprawy. Po tych ćwiczeniach była jeszcze jedna zabawa z talerzami i „talerzowa ciuchcia”.

Po warsztatach przyszedł czas na krótki pokaz umiejętności cyrkowych, takich jak rozkręcanie diabolo czy żonglowanie maczugami.

Gdy pokaz się skończył, dzieci zabrały się za ozdabianie kartek świątecznych. Mogły tu popuścić wodze fantazji i używając flamastrów, kredek, naklejek i innych ozdób stworzyć wyjątkowe kartki.

Warsztaty świąteczne koordynowane były przez Karoline Szczepanik, a warsztaty cyrkowe w ich trakcie poprowadziła Katarzyna Kurowska.