Pogłębimy wiedzę o metodzie 'żywej biblioteki' 2018-07-12 , archiwum aktualności - 2018

   Już w najbliższą niedzielę w czeskiej miejscowości Moravec rozpocznie się międzynarodowy kurs szkoleniowy zatytułowany ‘We are all humans’.

Jest to kontynuacja międzynarodowej wymiany młodzieży o tym samym tytule, która odbyła się w marcu 2017 roku i została nagrodzona przez czeską agencję narodową w kategorii najlepszy projekt młodzieżowy sektora ‘Młodzież’ w 2017 roku. W wymianie udział brali między innymi wolontariusze HEureki.

Tematyka kursu szkoleniowego:

-Zapoznanie i przetrenowanie pracowników młodzieżowych w zakresie stosowania metody ‘Żywej biblioteki’.

-Stworzenie możliwości uczestniczenia w żywej bibliotece dla społeczności lokalnej

-Stworzenie możliwości poznania swojego stosunku do przesądów i stereotypów o mniejszościach społecznych dla społeczności lokalnej

Stowarzyszenie HEureka Generator planuje od jesieni rozpoczęcie wdrażania metody ‘żywej biblioteki’ w placówkach edukacyjnych w naszym regionie dla tego spotkanie w Czechach będzie dla nas niezwykle cennym doświadczeniem.

W kursie szkoleniowym Stowarzyszenie HEureka Generator reprezentować będą: Andrzej Smyk, prezes HEureki (jako członek teamu prowadzącego), Anna Misztal (uczestniczka, HEureka Generator), Piotr Bartoszek (nauczyciel języka angielskiego z naszej partnerskiej szkoły - II LO im. C. Norwida w Krasnymstawie).

Data kursu szkoleniowego: 15-24.07.2018

Miejsce:  Moravec k. Brna, Czechy

Organizator: Brno for you

Polski partner projektu: Stowarzyszenie HEureka Generator

Pozostali partnerzy: See Why (Cypr), Seiklejate Vennaskond (Estonia), Asociation Evolution (Rumunia), Associazione ABiCi (Włochy), Diabetes, prediabetes and metabolic syndrom (Bulgaria), Social Youth Development civil nonprofit society (Grecja), Orebro kommun, Ung Area (Szwecja).

Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus+, Akcja kluczowa 1, sektor ‘Młodzież’