Akcja kluczowa 1 sektora 'Młodzież' programu Erasmus+ - nasze partnerstwa 2017-02-04 , archiwum aktualności - 2017

   Drugiego lutego zakończył się gorący okres przygotowywania aplikacji na projekty w ramach Akcji kluczowej 1 sektora ‘Młodzież’ europejskiego programu Erasmus+. Jak już informowaliśmy wcześniej, nasza organizacja stworzyła projekt zatytułowany ‘Progress Generators’.

Mamy nadzieję, że nasza propozycja poświęcona tematycznie rozbudowie organizacji pozarządowych zostanie zaakceptowana, co zdecydowanie wzmocni jakość działań naszej organizacji.

Posiadamy wiele cennych kontaktów partnerskich w Europie, co jest wynikiem wcześniejszego udziału członków Heureki w projektach międzynarodowych. Dzięki temu zostaliśmy zaproszeni do aktywnego partnerstwa w aż 15 projektach innych organizacji pozarządowych. Są to zarówno międzynarodowe wymiany młodzieży, jak też kursy szkoleniowe i seminaria. Propozycje przyszły do nas z Węgier, Rumunii, Czech, Włoch, Chorwacji i Cypru. Tematyka projektów to między innymi: działania osób niepełnosprawnych, walka z dyskryminacją, teatr amatorski, czy włączenie osób z mniejszymi szansami w działania organizacji pozarządowych.

Będziemy starali się brać aktywny udział w każdej fazie projektów naszych partnerów, tak by przyniosły one jak najlepszy efekt. W działania będziemy angażować naszych wolontariuszy oraz chcącą aktywnie działać młodzież. Wyniki konkursu wniosków już w kwietniu ;-)