Strona LEKCJEZYWEJHISTORII.PL gotowa! 2020-07-18 , archiwum aktualności - 2020

Półtora miesiąca prac nad budową naszej strony poświęconej dialogowi międzypokoleniowemu i lekcjom żywej historii zakończone.

Na stronie LEKCJEZYWEJHISTORII.PL możecie znaleźć:

-CO TO JEST LEKCJA ŻYWEJ HISTORII - opis czym jest lekcja żywej historii

-CO NOWEGO - jakie działania związane z tematem prowadzimy obecnie

-WERSJE WIDEO - dział z zapisami wideo lekcji żywej historii, biografiami seniorów, opisami tła historycznego danej lekcji

-DO ŚCIĄGNIĘCIA -  nasze publikacje związane z tematem w wersjach pdf

-MEDIA O NAS -  widoczność naszego projektu w mediach

-CHODŹ OPOWIEM CI HISTORIĘ  - kronika serii naszych międzynarodowych projektów bazujących na metodzie lekcji żywej historii

Ze względu na to, że nasze działania projektowe prowadzimy na poziomie międzynarodowym, strona została przygotowana w języku polskim i angielskim. Dzięki temu również nasi zagraniczni partnerzy aktywni w tym temacie, skorzystają z dotychczasowych wyników, a dzieje naszych seniorów wyjdą poza nasz region.

Obecnie kończymy prace nad dodawaniem napisów do materiałów wideo. Będą to napisy angielskie, dla osób, które nie mówią po polsku, oraz napisy polskie dla osób, które z różnych względów potrzebują napisów przy oglądaniu filmów.

Zapraszamy was do zapoznania się z jedną z lekcji żywej historii, która dostępna jest na naszej stronie. To historia rodziny zesłanej do Kazachstanu w czasie wojny.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak wyglądały deportacje Polaków w trakcie wojny, jak wyglądało życie na zesłaniu i czy bohaterom historii udało się wrócić do Polski mimo usłyszanych na zesłaniu słów ‘Już tu umrzecie’... Tego dowiecie się z lekcji żywej historii z panią Barbarą Szleszyńską-Malec, prezes Zamojskiego Oddziału Związku Sybiraków.

Zapraszamy na lekcję oraz na naszą stronę!

Projekt 'lekcjezywejhistorii.pl' realizowany przez stowarzyszenie HEureka Generator w ramach programu Kultura w sieci Narodowego Centrum Kultury.