Przygotowania do wymiany młodzieży Keep Talking 2017-09-17 , archiwum aktualności - 2017 , projekty

   Stowarzyszenie HEureka Generator zakończyło spotkanie przygotowawcze do Polsko Ukraińskiej wymiany młodzieży zatytułowanej „Keep Talking’ w ramach Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Przez trzy dni pracowaliśmy wspólnie z ukraińskim partnerem rozdzielając obowiązki i poznając się wzajemnie.

Tematy, które między innymi poruszyliśmy w trakcie spotkania to: Prezentacja naszych organizacji; Czemu służy wizyta przygotowawcza; Rola lidera grupy; Kontrakt uczestnictwa w projekcie; Jak będziemy reklamować nasz projekt; Jak wykorzystamy rezultaty projektu; Podział obowiązków w prowadzeniu warsztatów. W trakcie spotkania odwiedziliśmy również najważniejsze miejsca naszego regionu, które będą ważną częścią naszego projektu.

Głównym celem ‘Keep Talking’ jest stworzenie atmosfery otwartości i zrozumienia w naszych społecznościach lokalnych dla współpracy polsko ukraińskiej, zwłaszcza na polu młodzieżowym oraz zwiększenie możliwości efektywnego działania lokalnego i międzynarodowego członków i wolontariuszy naszych organizacji. Pokazanie naszym społecznościom profitów czerpania z różnorodności.

Wzmocnimy chęć udziału młodzieży w aktywnym życiu swojej społeczności; Zdobędziemy doświadczenia współpracy partnerskiej i pracy w grupie międzynarodowej; Pogłębimy współpracę partnerską z organizacją z Ukrainy; Poznamy inną kulturę i tradycje; Zareklamujemy możliwości Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży; Będziemy szlifować umiejętności językowe; Zdobędziemy umiejętności realizacji happeningu lokalnego; Zapoczątkujemy nowe międzynarodowe przyjaźnie.

W dużej części naszego spotkania  będziemy bazować na reklamowanej przez nas metodzie edukacji pozaformalnej – Grze teatralnej rozgrywanej na żywo’. Dzięki zastosowaniu metody, efektywnie omówimy tematy będące podstawą naszego spotkania. Projekt ‘Keep talking’ przyczyni się do wzmocnienia międzynarodowej sieci miłośników gier teatralnych, którą administruje nasza organizacja (imaginaryrealms.org).

Organizację KREATIV z Winnicy reprezentowały: Vieronika Kosychuk, Anna Palamarchuk, Oleksandra Kviat. Ze strony HEureki w spotkaniu udział wzięli członkowie naszej organizacji: Andrzej Smyk i Karolina Szczepanik oraz nasi wolontariusze: Iza Wlizło, Oskar Nowakowski i Kacper Sternik.