Zakończył się kurs szkoleniowy we Włoszech 2017-09-05 , archiwum aktualności - 2017

Przedstawiciele HEureki wrócili z pierwszej części projektu zatytułowanego ‘Gender Equality and Migration’, który odbył się w dniach 24-30.08.2017 w ośrodku Casa Laboratorio il Cerquosino niedaleko włoskiego Orvieto. Spotkały się tam organizacje z Włoch, Polski, Rumunii, Niemiec, Hiszpanii, Grecji, Finlandii, Francji, Węgier i Danii.

Nasze stowarzyszenie reprezentowali: Andrzej Smyk (prezes HEureki), Maria Gabriela Mihalache (wolontariuszka HEureki) oraz Aleksandra Trawczyńska (przedstawiciel młodzieży wyselekcjonowany przez naszą organizację).

GEM to pilotażowy projekt składający się z kursu szkoleniowego i wymiany młodzieży. Oba spotkania poświęcone są tematom walki z rasizmem z naciskiem na zagadnienie mowy nienawiści.

W trakcie spotkania młodzi ludzie, pracownicy młodzieżowi i trenerzy edukacji pozaformalnej zapoznali się z narzędziami pomagającymi zidentyfikować mowę nienawiści oraz jak rozwijać metodologię by zwiększyć świadomość społeczną na poziomie lokalnym i międzynarodowym dotyczącą omawianych tematów.

Uczestnicy mięli też okazję stworzyć własne warsztaty bazujące na zdobytej wiedzy, a poświęcone zagadnieniom rasizmu, migracji, czy mowy nienawiści.

Nasza organizacja już w listopadzie weźmie udział w drugiej części projektu. W wymianie młodzieży uczestniczyć będzie pięć młodych osób oraz lider grupy. Będziemy na bieżąco informować o kolejnych krokach w projekcie.

Projekt realizowany w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, sektor ‘Młodzież’. Organizator: LUNARIA, Włochy.