Zamojskie szkoły i organizacje spotkały się z przedstawicielami europejskich NGOsów 2017-10-31 , archiwum aktualności - 2017 , projekty

   W ubiegłym tygodniu w Zamościu można było usłyszeć języki z jedenastu zakątków Europy, a to za sprawą wizyty studyjnej dla zamojskich szkół, stowarzyszeń i fundacji, które chcą organizować spotkania i wymiany młodzieży w ramach programu Erasmus+ i innych unijnych grantów.

Doświadczeni koordynatorzy i liderzy międzynarodowych spotkań reprezentujący organizacje pozarządowe, szkoły i placówki wychowawcze przyjechali z Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Chorwacji, Bułgarii, Rumunii, Węgier, Słowacji, Grecji i Cypru, a głównym celem ich wizyty było  nawiązanie kontaktów i stworzenie w przyszłości projektowych partnerstw.

W spotkaniu, które odbyło się 24 października wzięli udział nauczyciele z 12 szkół i przedstawiciele 8 zamojskich organizacji – w sumie, 29 osób. 

-Taka, bezpośrednia forma łączenia szkół, organizacji i ludzi zawsze przynosi efekty i jestem pewny, że ta wizyta zaowocuje partnerstwami i współpracą – mówi Andrzej Smyk, prezes Stowarzyszenia HEureka Generator.

Po spotkaniu, w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, goście zwiedzili miasto i pełni miłych wrażeń wrócili do Motycza Leśnego, miejsca projektowych działań.

Międzynarodowe seminarium zatytułowane ‘I Will Find You’ zostało zorganizowane przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina i Stowarzyszenie „Heureka Generator” z Zamościa w ramach Akcji Kluczowej 1 europejskiego programu Erasmus+.