Przygotowania polskiej grupy do projektu w Czechach 2017-11-23 , archiwum aktualności - 2017

   Już za dwa dni w czeskim Adamovie rozpoczyna się międzynarodowa wymiana młodzieży  zatytułowana ‘Let me tell you a story IV - ...stories from behind the iron curtain’.

Stowarzyszenie HEureka Generator we współpracy z naszym lokalnym partnerem -  II LO im. C. Norwida w Krasnymstawie, skompletowało i przygotowało grupę młodzieży, która przez dziesięć dni będzie nabywać doświadczenie i wiedzę o historii XX wieku wraz z rówieśnikami z Czech, Słowacji, Litwy, Rumunii, Węgier i Turcji.

Przed rozpoczęciem wymiany każda grupa miała zadania do wykonania, których wyniki będą następnie wykorzystywane już na miejscu w Czechach w trakcie warsztatów tematycznych. Nasi uczestnicy musieli między innymi przeprowadzić wywiad ze starszym członkiem swojej rodziny lub przedstawicielem pokolenia pamiętającego życie w Polsce w latach 1940-90. Uczestnicy prosili też osoby, z którymi przeprowadzali wywiady by pożyczyli im na wymianę jakiś przedmiot związany z czasami dotyczącymi opowieści.

Polska grupa to: Ilona Kalamon, Wiktoria Jankowska, Paweł Piątkowski, Wiktoria Król oraz lider naszej grupy, Pan Leszek Kluch.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z przygotowań naszej grupy ;-)

Projekt realizowany przez organizację 'Brno for you' w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, sektor 'Młodzież'. Stowarzyszenie HEureka Generator jest polskim partnerem w działaniach.