O ochronie środowiska - HEureka partnerem wymiany młodzieżowej na Cyprze 2018-03-06 , archiwum aktualności - 2018

   Rozpoczęliśmy przygotowania do międzynarodowej wymiany młodzieży zatytułowanej ‘Live it, care it, share it’. Organizatorem projektu jest nasz cypryjski partner, nieformalna grupa młodzieży ‘See Why’.

Celem projektu jest podniesienie świadomości wśród młodych ludzi na temat środowiska naturalnego i omówienie rozwiązań, które można wdrożyć w naszym codziennym życiu by je chronić.

W wymianie udział weźmie młodzież z Polski, Cypru, Węgier, Estonii, Portugalii i Hiszpanii. Stowarzyszenie HEureka Generator jest polskim partnerem projektu, a młodzież, która weźmie udział w wymianie na co dzień uczęszcza do II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie (lokalny partner naszej organizacji). Liderem polskiej grupy jest Leszek Kluch, anglista krasnostawskiego Liceum.

Data i miejsce spotkania przygotowawczego: 02-04.04.2018 Larnaka, Cypr

Data i miejsce wymiany młodzieży: 02-10.05.2018 Troodos Geopark.

Zapraszamy do zapoznania się z motywacją polskich uczestników do udziału w projekcie:

FILIP HUBA

Chciałbym dołączyć do projektu ponieważ jestem zainteresowany ochroną przyrody i chciałbym się dowiedzieć co mogę zrobić żeby ją chronić. Uważam, że obecnie jest ten temat zaniedbywany, ale mam nadzieje to zmienić.

ŁUKASZ CZERNIAK

Podoba mi się temat projektu ponieważ ochrona środowiska jest bardzo ważna, szczególnie w moim kraju, np. w południowej części Polski jest wiele dużych miast takich jak Kraków czy Katowice, kopalń i fabryk więc powietrze nie jest zbyt czyste. Chciałbym nauczyć się czegoś nowego o ochronie przyrody. Myślę że wizyta w geoparku na Cyprze pomoże mi w wyborze studiów, być może związanych z tematem projektu I w przyszłości przyczynie się do rozwiązania problemu smogu I brudnego powietrza w Polsce.

WERONIKA NOŻYŃSKA

W dzisiejszych czasach większość z nas nie zwraca uwagi na otaczające nas środowisko. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dla Ziemi możemy zdziałać wiele dobrego, gdybyśmy tylko chcieli. Dlatego biorąc udział w tym projekcie, chciałabym dowiedzieć się więcej jak mogę dbać o naturę. Sprawić by ekologia stała się dla mnie ważnym aspektem.

WIKTORIA SUSZEK

Projekt mnie zafascynował, ponieważ interesuję się geografią oraz środowiskiem. Uważam, że wyjazd pozwoli mi rozwinąć moją wiedzę, podszkolić Język angielski i nauczyć się jak dbać o Ziemie. Uwielbiam poznawać nowe miejsca oraz nowe gatunki roślin i zwierząt. Chciałabym po powrocie podzielić się doświadczeniami z nauczycielami, rodziną i przyjaciółmi.

MARTYNA NOWOSAD

W dzisiejszych czasach nasze środowisko jest bardzo zanieczyszczone, dlatego wymaga ochrony oraz dbania o jego stan. Ludzie nie są świadomi tego jak ważna jest ekologia i ochrona środowiska. Dzięki projektowi ,,Live it, care it, share it" chcę powiększyć swoją wiedzę oraz zdobyć doświadczenie . W przyszłości ułatwi mi to podjąć działania ,które pomogą naszej planecie.

Projekt realizowany przez nieformalną grupę młodzieży ‘See Why’ z Cypru w rmach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, Sektor ‘Młodzież’.